• DKM-0208 Alarm Anons Ünitesi (8 kanal)

DKM-0208 Alarm Anons Ünitesi (8 kanal)


  DKM-0208 ALARM ANONS ÜNİTESİ

  DKM-0208, enerji ve otomasyon sistemlerinde kullanılmak amacıyla tasarlanmış 8 kanallı ve 96x96mm standart boyutlarda bir alarm anons ünitesidir.

  Cihazın optik izolasyonlu girişleri donanımsal olarak gürültü bastırıcı filtrelerle donatılmıştır ve yüksek elektriksel gürültülü ortamlarda hatasız çalışırlar.
  Girişlerin algılama süreleri 2-500ms arasında ayarlanabilmektedir.

  Cihazda 3 adet 5A çıkış akımına sahip röle mevcuttur. Bu röleler Korna, Zil ve İç Arıza fonksiyonlarını sağlar. Cihaz içinde ayrıca sesli uyarı veren bir buzzer bulunur.

   

  Cihazda yüksek parlaklıkta 2 renkli (kırmızı-yeşil) led göstergeler kullanılmıştır. Böylece karışıklıklara yol
  açmadan her alarma farklı öncelik seviyesi verilebilir.

  Ön paneldeki butonlar yardımıyla cihaz test edilebilir, alarmlar onaylanabilir ve resetlenebilir.

  Cihazın temel konfigürasyonu arka panelde bulunan atlatıcılar(jumper) ile yapılmaktadır. Ayrıca ön panelden veya programlama yazılımı üzerinden de konfigürasyon yapılabilmektedir.

  Cihazda standart olarak bulunan izole RS-485 MODBUS RTU haberleşme portu toprak gerilimi farklarından etkilenmez ve ölçülen parametrelerin otomasyon ve izleme sistemlerine güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar.

  Cihazı Datakom Rainbow+ yazılımı ile izlemek ve kayıt altına almak mümkündür.

  Cihazın besleme girişi ölçme girişlerinden izole edilmiştir. 19-150V-DC ve 85-305V-AC (88-400VDC) olmak üzere 2 tipi mevcuttur.

   

  Cihaz herhangi bir girişten arıza algıladığında ilgili led aktif hale gelir.

  HIZLI FLAŞ: Arıza ilk algılandığında oluşur.

  YAVAŞ FLAŞ: Hızlı flaş durumunda ACK butonuna (arıza onay) basıldığında ve arıza sinyali devam ediyorsa oluşur.

  SABİT YANMA: Yavaş flaş konumunda ilgili arıza sinyali ortadan kalkarsa oluşur.

  LED SÖNÜK: RESET butonuna basıldığında ve sinyal yoksa led sönük duruma geçer. Arıza sinyali geldiğinde dahili buzzer aktif duruma geçer ve saniyede bir defa ötmeye başlar. ACK tuşuna basıldığında susar. Eğer 1 dakika içinde ACK butonuna basılmazsa seyrek ötme (10 saniyede 1) konumuna geçer.

  KORNA RÖLESİ: Ledi kırmızı renge ayarlanmış girişlerin birinden sinyal gelince korna rölesi aktif olacaktır. ACK tuşuna basıldığında röle bırakır.

  ZİL RÖLESİ: Ledi yeşil renge ayarlanmış girişlerin birinden sinyal gelince korna rölesi aktif olacaktır. ACK tuşuna basıldığında röle bırakır.

  WATCHDOG RÖLESİ: Açılışta aktif durumdadır. Karttaki herhangi bir hata durumunda röle bırakır.

  HORN/BELL LEDİ: Korna rölesi çekili durumdaysa bu led kırmızı renkte yanar, korna rölesi çekili değilse ve Zil rölesi çekili ise yeşil
  renkte yanar. İki röle de çekili değilse söner.

  SAFE/FAIL LEDİ: cihaz kendi iç denetimi sırasında herhangi bir hata bulursa Bu led kırmızı yanacaktır. Eğer hata durumu mevcut değilse led yeşil yanar.